Výstavba sítí
Jsme schopni vystavět jak malou domácí síť, která je potřeba především pro připojení několika počítačů v jedné domácnosti, tak jsme schopni navrhnout síťovou infrastrukturu, pro menší nebo střední firmu. Můžeme navrhnout ethernetovou, optickou nebo i wifi síť pro připojení např. notebooku v kavárně nebo restauraci. Propojení počítačů, telefonů, kamer a strojů ve vaší firmě, pokud budou podporovat patřičný protokol. Jsme schopni Vám nabídnout vše co je třeba pro komunikaci uvnitř Vaší firmy, ale zároveň Vás spojit s veškerým okolním světem.
Pokud máte doma více než jeden počítač, nebo chcete připojit ke své síti, nebo k internetu svůj mobilní telefon či tablet s Wifi není to žádný problém. Jediné co potřebujete je tzv. router, nebo wifi router, jeho cena se pohybuje do jednoho tisíce korun a s jeho pomocí můžete rozdělit svou internetovou linku mezi tolik počítačů kolik jen budete chtít, (tedy pouze ve své domácnosti nebo kanceláři) jenom si musíte dát pozor na to, že vaše rychlost se bude dělit mezi všechny současně pracující počítače.
Ethernetové sítě
Tento typ sítí se používá nejčastěji, protože je v nejlepším poměru cena/výkon. Ethernetový kabel je relativně levný a má přenosovou kapacitu do 1Gbps pro kategorii kabelu 5e, v současné době se dá použít i rychlost 10Gbps s kabelem kategorie 6, ale tato technologie je prozatím příliš drahá, cena jednoho portu 10Gbps sítě stojí zhruba tisíc dolarů. Ethernetové sítě se používají v postatě všude tam, kde dostačuje délka kabelu do 100m od aktivního prvku (router, switch atd.).
Optické sítě
Optické sítě jsou již otázkou nejvyšší kvality a jsou nejlepší variantou při pohledu do budoucna, s tím je ovšem spojena i jejich vyšší cena. Tyto sítě v podstatě nejsou vůbec závislé na vzdálenosti, maximální vzdálenost mezi aktivními prvky může být až 70km. Optické vlákno má také v podstatě neomezenou přenosovou kapacitu, podle Bell Laboratories je maximální přenosová kapacita zhruba 100Tbps na jednom páru optických vláken.
Optické sítě jsou vhodné všude tam, kde je vyžadována vysoká přenosová kapacita (nebo je s ní do budoucna počítáno), také tam kde je třeba dbát na vysokou bezpečnost sítě (protože prvek přenášející data je vlastně světlo a není jednoduše možné, bez přerušení optického vlákna informace „odposlouchávat“). Tyto sítě se v současné době staví pro rychlost 1, 10 a 40Gbps, ale pracuje se již na 100Gbps verzi. Tato rychlost je limitována pouze aktivními prvky sítě.
Bezdrátové sítě
Nejrozšířenějším zástupcem bezdrátových sítě je bezesporu Wifi, alespoň co se týče České Republiky a je použito všude tam, kde jednoduše není možné nebo není rentabilní budovat ethernetové nebo optické sítě. Je to tedy nejlevnější varianta jak připojit z jednoho místa např. rodinné domky, nebo bytové domy k internetu. Nejčastěji se tyto sítě budují v tzv. volném pásmu, tedy 2,4 a 5 GHz, to proto že se nemusí platit Českému telekomunikačnímu úřadu žádné poplatky za přidělení pásma a s tím plyne i nízká pořizovací hodnota zařízení na straně klienta.
Pro připojování domů je vhodné používat pásmo 5GHz a pro připojení např. v restauraci, kavárně nebo na letišti je vhodné použít frekvenci 2,4GHz, protože tuto technologii mají zabudovanou snad všechny současné notebooky, Tablety a mobilní telefony. Zařízení pro připojení v bezlicenčních pásmech se pohybují v řádech tisíců korun a jejich přenosová kapacita je zhruba 15 – 80Mbps. Jsme schopni stavět spoje i v licenčních pásmech pro vysokokapacitní spoje, tyto vysokokapacitní spoje se pohybují již ve stovkách tisíc až v jednotkách milionů korun a jejich přenosové kapcity se pohybují od 40 do 10000Mbps.